Przedsiębiorczość społeczna – szkolenie w Stankowicach

Opublikowane Sierpień 12, 2013 | 0 komentarzy

Szkolenia dla organizacji społecznych, przedsiębiorców i przedstawicieli samorządu

Zapraszamy 23 i 24 sierpnia do Dobrego Domu w Stankowicach 64 wszystkich społeczników, osoby, którym zależy na rozwoju swoich wsi i gminy, czy godnej pracy, w której można łączyć pasję z pracą zarobkową.

W gminie w której potrzeby społeczne znacznie przekraczają możliwości komunalnego budżetu, brakuje inwestorów, a miejsca pracy znikają warto postawić na ekonomię społeczną, czyli odpłatną pracę w organizacjach pozarządowych i spółdzielniach socjalnych.
Praca w Stowarzyszeniach i Fundacjach przynosi korzyści całej społeczności, a ludzie – specjaliści którzy tworzą NGO powinni myśleć o swojej pracy „społecznej” jak o swoim odpłatnym zawodzie, mającym istotny wpływ na rozwój lokalny.

Jak to zrobić? Jak organizować działalność odpłatną w NGO, jak zakładać spółdzielnie socjalne i spółdzielnie osób prawnych, jak prowadzić finanse i poszukiwać nowych źródeł dochodów dla organizacji społecznych opowiedzą w dwudniowym szkoleniu Ania Stolorz i Szymon Surmacz

Program szkoleń:

Dobry Dom, Stankowice 64, 23-24 sierpnia 2013

Dzień 1. Piątek, 23 sierpnia od godziny 16.
Ania Stolorz: finanse, podatki, obowiązki sprawozdawcze NGO. Partnerstwa między organizacjami, samorządem i biznesem. Co organizacje mogą robić w ramach działalności odpłatnej, jak wystawiać i księgować rachunki, jak budować wiarygodność finansową, w jaki sposób prowadzić księgowość w NGO, żeby nie była obciążeniem tylko pomocą w podejmowaniu decyzji przez zarządy.
Zapraszamy przede wszystkim członków zarządów, skarbników stowarzyszeń, osoby zainteresowane powołaniem NGO lub Spółdzielni Socjalnej.

Dzień 2. Sobota, 24 sierpnia, od godziny 10.
Szymon Surmacz: Podstawy Przedsiębiorczości Społecznej. W jaki sposób można założyć spółdzielnię socjalną. Kto i w jaki sposób może zdobyć dofinansowanie na uruchomienie działalności gospodarczej w formie spółdzielni socjalnej. Spółdzielnie osób prawnych (zakładanych przez stowarzyszenia i fundacje) Który model jest lepszy dla przedsiębiorstw wiejskich? Jakie usługi mogą świadczyć przedsiębiorstwa społeczne? Zasady zatrudniania, obowiązki formalne, różnice między spółdzielniami a „zwykłymi” firmami

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają nowych pomysłów na pracę zawodową, mają dość wyjazdów „za chlebem” za granicę, zależy im na rozwoju gospodarczym i społecznym gminy – przyszłych potencjalnych pracowników spółdzielni, przedstawicieli NGO szukających pomysłów na rozwój swoich organizacji, samorządowców którzy chcą dowiedzieć się jak można wspierać rozwój lokalnej gospodarki społecznej.

 Szkolenia odbywają się w ramach projektu Kooperatywa Izerska. Szkoła Gospodarki Lokalnej, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej).
Dodatkowe informacje o programie szkoleń: Szymon Surmacz, tel. 502 554 352, info@kooperatywa.izerska.org

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>