Szkolenia

Dla kogo?

Dla mieszkańców izerskich wsi, szczególnie tych, którzy maja zacięcie społecznikowskie, wiedzą lub czują, że RAZEM można osiągnąć znacznie więcej, są członkami lub sympatykami wiejskich stowarzyszeń, chcą dowiedzieć się, jak:

  • uzyskiwać korzyści gospodarcze i finansowe ze wspólnej pracy,
  • znaleźć czas na aktywność społeczną,
  • wyrwać się z zaklętego kręgu „chcę, a nie mogę” czy „dobrze by było… ale nie mam kiedy”…
  • chcą pracować z ludźmi i dla ludzi, współtworzyć więzy i struktury, dzięki którym każdej społeczności będzie żyło się lepiej, wygodniej, bardziej bogato i ciekawie

O czym?

Szkolenia Kooperatywy Izerskiej to specjalnie przygotowany miks wiedzy i umiejętności praktycznych, dostosowany do potrzeb mieszkańców izerskich wsi:

  • O zakładaniu, prowadzeniu i finansowaniu Stowarzyszeń, Fundacji, Spółdzielni Socjalnych. Jak nie zwariować od nadmiaru papierów, pozyskiwać fundusze, prowadzić działalność odpłatną i gospodarczą, przekształcać stowarzyszenia w firmy społeczne, które zatrudniają ludzi, pracujących dla dobra całej okolicy.
  • O budowaniu zespołu, rozdzielaniu zadań, współpracy, samodoskonaleniu, motywowaniu zespołu, uczeniu się nowych rzeczy, zwiększających Wasze kompetencje i szanse na rynku pracy.
  • O marce lokalnej i partnerstwach, budowaniu większych struktur, które będą wspierały Was i wyręczały w wielu sprawach, na które nie macie siły, czasu, umiejętności, lub doprowadzają Was do niestrawności (tak to znowu o nadmiarze papieru)

Po co?

Nie odpowiadamy bajek, nie powielamy podręcznikowych schematów. Dzielimy się z Wami praktyczną wiedzą, którą gromadzimy od lat. Słuchamy waszych potrzeb i chcemy, by za sprawą aktywnych ludzi do pustych świetlic, nieużytków, starych sadów, opuszczonych fabryk i hal po PGR-ach wróciło życie, duch i energia. Izery to ogromne, niewykorzystane zasoby. Ziemia bogata nie tylko przyrodą i krajobrazem, ale przede wszystkim talentami i sercami ludzi, którzy ją pokochali i wbrew przeciwnościom losu cały czas tutaj mieszkają. Widzą to najlepiej ci, którzy są na Pogórzu Izerskim „świeżą krwią”. To my, młodzież wychowana w Izerach i „nowi osadnicy”, przygotowaliśmy program szkoleń i innych wydarzeń, które będą odbywały się do końca tego roku. Jeśli chcesz wiedzieć, po co to robimy i dlaczego potrzebujemy Twojej obecności na szkoleniach i warsztatach, to odpowiedź brzmi:
– bo jesteśmy przekonani, że nasz entuzjazm, umiejętności i pomysły pomogą spełnić marzenia i zrealizować wspólne cele tych, którzy kochają Izery.
– bo mamy odpowiedzi na wiele nurtujących Was od dawna pytań i będzie okazja je usłyszeć
– bo w przeciwieństwie do większości szkoleń na których byliście, nie jesteśmy nudziarzami, mamy sporo nietypowych umiejętności i wiedzy a w trakcie zajęć nie będzie czasu na ziewanie

Najbliższe szkolenia: