Przydomowe Wiatraki

wiatrak doom

Posiadanie przydomowej elektrowni wiatrowej to nie lada gratka, trzeba jednak przyznać, że to również wielkie wyzwanie, jeśli chce się taką elektrownie postawić własnoręcznie.

piekny wiatrak

Na zachętę, polski film pokazujący jak zbudować wiatrak, niestety bez prądnicy:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zbudowac-przydomowy-wiatrak

Na działający wiatrak składa się kilka skomplikowanych elementów, dlatego też próżno szukać w internecie filmików „Jak zrobić wiatrak od A do Z”, trzeba najpierw poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tematem.

Poniżej prezentujemy ludzi, którym się udało zbudować własną elektrownię przydomową  i którzy na swych stronach internetowych dzielą się wszelką niezbędną wiedzą:

http://rysiny.ovh.org/wstep.htm – jedna z najlepszych stron poświęcona budowie małej elektrowni wiatrowej. Założył ją Pan Łukasz Janikowski.

http://www.mala-elektrownia.ovh.org/index.php – druga, znakomita strona polskiego konstruktora Pana Waldemara Pachoła, na której można znaleźć szczegółowy opis budowy małej przydomowej elektrowni wiatrowej.

http://darmowa-energia.eko.org.pl/ -Strona Pana Krzysztofa Baranowicza poświęcona odnawialnym źródłom energii, znajdziemy na niej całą masę interesujących informacji i linków,.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=277125&start=0&sid=925d48f77fff9e0f84460a60ff1c892e – Wyczerpujący wątek na stronie specjalistów z elektroda.pl

Dwie najlepsze angielskie strony o budowie wiatraków:

http://www.scoraigwind.com/

http://www.otherpower.com/

Życzymy udanej lektury i powodzenia!

ruzgar-enerjisi