Szkolenie Kooperatywa Izerska. Budowanie Zespołu

Opublikowane Wrzesień 11, 2013 | 0 komentarzy

Stankowice 15-16 września

Jeżeli już znasz odpowiedź na pytanie DLACZEGO? warto angażować się w budowanie przedsiębiorstw społecznych – organizacji dających nowe możliwości pracy i rozwoju osobistego, to przyszła pora na uzyskanie odpowiedzi na pytania KTO? i CO? powinien teraz zrobić, by dobre pomysły nie uleciały i zostały wdrożone w życie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć wspólne, kooperatywne, Izerskie przedsiębiorstwo społeczne! Nasze własne. Wspierające nasze domowe budżety i rozwój lokalny naszej najbliższej okolicy.

Obecność obowiązkowa dla tych, którzy chcą:

 1. Nauczyć się podstaw budowania zespołu i struktury organizacyjnej, w której wiadomo co kto robi, w jakim celu, w jakiej kolejności i do kiedy dane zadanie musi zostać wykonane by nie zakłóciło pracy pozostałych członków zespołu (część teoretyczna)
 2. Zintegrować się, poczuć, że jest to wspólny twór, zgodny z wizją i wartościami każdego z „udziałowców”.
 3. Naszkicować strukturę organizacyjną Kooperatywy Izerskiej, przyjąć na siebie określone zadania i odpowiedzialność oraz przejść do działania i realizacji przyjętych na spotkaniu celów (część praktyczna)

Program

Część teoretyczna:

 • Rozwinięcie umiejętności funkcjonowania w grupie i w zespole;
 • Podejmowanie osobistych i grupowych decyzji celem efektywnego realizowania zadań;
 • Rozwijanie postaw twórczych i kreatywności;
 • Myślenie wizualne – praca zespołowa przy projektowaniu nowych przedsięwzięć.

 

Część praktyczna:

 • Zaprojektowanie i opis struktury organizacyjnej Kooperatywy Izerskiej
 • Określenie zasad współpracy i metod działania
 • Podział ról i zadań
 • Plan krótko i średnioterminowy

 

Podczas spotkania będziemy chcieli uporządkować i skoordynować priorytety i plany poszczególnych osób i organizacji, które zaangażują się we współpracę. Docelowo chcemy opracować wspólny plan działania obejmującego działalność odpłatną i realizację projektów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>